Rafa wygrywa swój 21. tytuł w Wielkim Szlemie i staje się motywującym mistrzem świata

4 lutego 2022

Życie nie jest prostą drogą i każdy powinien przyswoić tę prawdę. Jednak ludzie, którzy zinternalizowali motywację absolutną, są motywowani tylko przez niepowodzenia i ciągle wracają, aby osiągnąć kolejny poziom sukcesu. Pomimo wielu kontuzji w ostatnich latach, Rafael Nadal zdobył swój 21. tytuł w Wielkim Szlemie w fantastycznym powrocie do gry podczas Australian Open i jest teraz o krok wyżej od swoich dwóch wielkich rywali Rogera Federera i Novaka Djokovica.

Widzieliśmy, jak ten człowiek potrafi się zmotywować do poprawy swoich wyników w pozornie beznadziejnych sytuacjach, tak jak w meczu z Miedwiediewem, kiedy przegrywał 0:2 w setach, a w trzecim wygrał 2:3.

Każdy, komu udaje się odwrócić losy spotkania w finale Wielkiego Szlema, potrzebuje kilku cech, które tworzą jego siłę: wiara w siebie, nie poddawanie się, kochanie siebie bezwarunkowo, zaufanie do własnej drużyny, absolutna pewność siebie i oczywiście marzenie o wygraniu 21. tytułu Wielkiego Szlema jako pierwszy człowiek w historii. A jak wiadomo Nadal przez prawie 6 miesięcy zmagał się z kontuzją, nie mógł trenować i już myślał o zakończeniu kariery.

Dla tych, którzy są mniej obeznani z tenisem, ten mecz można porównać do finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej, gdzie drużyna przegrywa 2-0 w połowie meczu, a następnie wyrównuje w 90. minucie i zdobywa zwycięską bramkę w dogrywce, by doprowadzić do wyniku 5-4.

Czego możesz się nauczyć z tej historii, co może okazać się przydatne w sporcie, w szkole, w pracy lub w życiu prywatnym? Jeśli zawsze potrafisz się zmotywować, nie ma dla Ciebie żadnych ograniczeń!

Poprzez historię Nadala chcemy nie tylko Was zainspirować, ale przede wszystkim zmotywować do podejmowania nowych wyzwań: snuj marzenia tak, jakbyś miał żyć wiecznie! Działaj teraz i zadziw siebie.

W tym filmie Rafa pokazuje również niesamowite techniczne umiejętności piłkarskie, które najlepsi piłkarze powinni starać się naśladować.